Papierowy ozdobny wypełniacz
Papierowy ozdobny wypełniacz.

Wypełniacz do paczek w zależności od jego zastosowania możemy rozdzielić na dwa typy: dekoracyjny - tutaj świetnie sprawdzi się Hairpak oraz zabezpieczający towar PakPak, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to właśnie PakPak stał się ozdobą a HairPak subtelnym zabezpieczeniem.
Konfigurację są tak naprawdę dowolne a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Można nawet pokusić się o połączenie tych dwóch typów wypełnienia. Należy jednak pamiętać że przy wypełniaczu ozdobnym zdecydowanie najważniejszym aspektem będzie kolor oraz faktura. Natomiast przy wypełniaczu do paczek istotnym okażę się fakt by wypełniacz dobrze trzymał produkt w paczce na miejscu, nieruchomo. Dzięki wypełniaczowi do paczek PakPak, takie prezenty jak butelka koniaku, szklany wazon lub para filiżanek z antykwariatu nie zostaną rozbite podczas dostawy.

Papierowa wyściółka pomimo dodawania prezentowi wyższego statusu, wypełnia również inne zadania:  

-poprawia położenie produktu
-upraszcza układanie produktu w pudełku
-pozwala zastąpić wcześniej używany do tego styropian
-później może być wykorzystany jako element dekoracyjny w pokoju, wystarczy tylko trochę twórczej inwencji
-zabezpiecza towar przy wahaniach temperatury

 

Żeby wybrać naprawdę najlepszy wariant do zrobienia prezentu, należy wziąć pod uwagę rząd różnych czynników. Pocięty papier może być wykorzystany do wypełnienia pudełek z kartonu, plecionki i nawet przezroczystych woreczków. Idealnie łączy się z opakowaniem wykonanym z drewna. Chaotycznie pocięty papier przypomina serpentynę, może być offsetowa, kolorowa, tym samym pełnić funkcję designerską. Można w twórczy sposób łączyć kolory, na przykład dodając do siebie odcienie jednego koloru lub kontrastowo i odważnie połączyć zupełnie różne od siebie barwy cienkich papierowych paseczków. Co ważne: drogie prezenty lepiej umieszczać na wypełniaczu jednego koloru.

Kolejnymi ważnymi aspektami są również:
-wentylacja paczki – papierowa wyściółka wypełni miejsce wokół produktu w pudełku nie uciskając i nie przytłaczając go
- nie uczula
-odporność na pękanie, idealnie sprawdzi się do zapakowania nawet dużych i ciężkich przedmiotów
- efektowność poprzez dodanie paczce wyjątkowej dekoracji

Jak już wspomnieliśmy, wypełniacz do paczek ma wiele zalet, może być wykorzystany jako wypełnienie do praktycznie każdej przesyłki, z dowolnym produktem wewnątrz, czy to elementem garderoby, czy kosmetykami, skórzanymi wyrobami, butelką dobrego wina…

Wiórki papierowe wyróżniają się lekką wagą oraz bogatą paletą barw i odcieni, oprócz tego rzecz zapakowana w taki sposób, może spokojnie dojechać do celu, nie obawiając się o uszkodzenia. PakPak to również świetny sposób na zapakowanie towarów o niestandardowych kształtach – o wiele lepiej wyglądać będzie asymetryczny świecznik otulony, ekologicznymi pociętymi papierowymi paskami niż zawinięty w folie.

Żeby nie mieć wątpliwości co do wyboru koloru i typu wypełniacza, trzeba wziąć pod uwagę kilka powszechnych rekomendacji:

-paseczki naturalnych odcieni z papieru o niejednorodnej strukturze wykorzystuje się do wypełniania paczek stawiając na ekologiczność

-kreatywność prezentu lepiej podkreślić i zademonstrować jaskrawym wypełniaczem, na przykład kolorem neonowym bądź głębokiej czerwieni

-paseczki koloru lawendowego uważa się za najlepsze do perfumerii i kosmetyków (na przykład drogich perfum, mydełka ręcznej roboty)

-prezenty VIP, jak już wyżej wspomnieliśmy, powinny być umieszczone na pastelowym, stonowanym wypełniaczu, klasyczna czerń również będzie strzałem w dziesiątkę.

-jeśli prezent jest dla dziecka, należy pamiętać o tradycyjnym doborze kolorów – dla dziewczynki – różowy, dla chłopca – odcienie niebieskiego

-należy zwrócić uwagę na szerokość paseczków – ten czynnik określa dekoracyjność materiału i stopień przepychu

Prezent, jaki by się tylko nie znalazł w paczce, ułożony i otulony wypełniaczem sprawi, że jego odbiorca doceni nasze starania i dopracowanie wszelkich szczegółów, zauważy jak bardzo zależało nam by poczuł się wyjątkowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl